Czy jest ktoś, kogo nigdy nie bolał kręgosłup?

 

Czy jest ktoś, kogo nigdy nie bolał kręgosłup?

 

 

Od ponad 10 lat prowadzę zajęcia ze studentami na temat schorzeń kręgosłupa. Zawsze na początku pierwszych zajęć zadaję nowej grupie pytanie: „czy jest wśród nas ktoś, kogo nigdy nie bolał kręgosłup?”. Z reguły nikt nie podnosi ręki (a trzeba pamiętać że są to 20 – 24-latkowie).

Kręgosłup – sprawa dotycząca każdego. Temat tyle popularny, co często zniekształcany różnego rodzaju mitami i błędnymi wyobrażeniami.

Chcę, aby ten blog wypełnił lukę informacyjną pomiędzy wysoko wyspecjalizowaną wiedzą medyczną a wspomnianymi – nierzadko szkodliwymi – przesądami. Będzie odpowiedzią na potrzebę rzetelnej wiedzy na temat kręgosłupa, która pozwoli realnie zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Serdecznie zapraszam do lektury, zadawania pytań oraz komentowania wpisów. Będę dzielił się tu swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat funkcjonowania kręgosłupa oraz leczenia dolegliwości. Z chęcią odpowiem na Państwa wątpliwości, pytania i potrzeby. Tym samym, chciałbym, aby ten blog był nie tylko czytany, ale również współtworzony przez Państwa.

Skomentuj